Γιούργκεν Κλοπ: «Όλοι βρίσκονται στον παράδεισο»

Απόλυτα ικανοποιημένος εμφανίσθηκε ο Γιούργκεν Κλοπ, λίγο μετά την νίκη της Λίβερπουλ επί της Αρσεναλ με 2-0 στον ημιτελικό του League Cup, στο “Emirates”, ένα αποτέλεσμα που έστειλε τους «reds» στον τελικό της 27ης Φεβρουαρίου στο Γουέμπλεϊ, με αντίπαλο την Τσέλσι.

«Η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια είναι ότι όλοι βρίσκονται στον παράδεισο. Η Άρσεναλ ήταν πολύ δυνατή στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων, αλλά καταφέραμε να πετύχουμε δύο πολύ καλά γκολ», σχολίασε ο Γερμανός προπονητής της Λίβερπουλ και πρόσθεσε: «Πρέπει να πω ότι ο Ντιόγκο Ζότα «πήρε φωτιά» (σ.σ. σκόραρε δις, στο 19ο και στο 77ο λεπτό), αλλά οι καθοριστικές ασίστ ήταν επίσης απίστευτες. Ξέραμε ότι το ματς θα ήταν λίγο πιο ανοιχτό σήμερα, σε σύγκριση με το πρώτο παιχνίδι (0-0), αλλά έπρεπε να σκοράρουμε».