«Γκέλα» για την Τραμπζονσπόρ, 1-1 με τη Σίβασπορ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η πρωτοπόρος Τραμπζονσπόρ του Τάσου Μπακασέτα με αντίπαλο τη Σίβασπορ στο στάδιο «4ης Ιουλίου», σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Super Lig.

Η ομάδα του Μπακασέτα, που αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού σε αντίθεση με τον Μανώλη Σιώπη που έμεινε εκτός αποστολής καθώς ανιχνεύτηκε θετικός στον κορονοϊό, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20o λεπτο από το γκολ του Λέκε Τζέιμς, ωστόσο ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Αμπντουλκαντίρ Ομούρ.

Ο σύλλογος της Τραπεζούντας έχει, πλέον, 11 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Κόνιασπορ, το εκτός έδρας παιχνίδι της οποίας με την Μπασακσεχίρ αναβλήθηκε.