EUROKINISSI @ Lato Klodian

Γουλβς – Ολυμπιακός: Αποκλείστηκαν οι “ερυθρόλευκοι” από το Europa League

Αντίο λέει ο Ολυμπιακός στο Europa League, μετά την ήττα με 1-0 που υπέστη από τη Γουλβς.

Μόλις στο έβδομο λεπτό, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού “έκανε δώρο” το πέναλντι στην αντίπαλη ομάδα, και συγκεκριμένα στον Ποντέτσε. Ο Χιμένες, εκτέλεσε και η Γουλβς άνοιξε το σκορ.

Λίγα λεπτά μετά, η ομάδα βρήκε και πάλι το δρόμο για τα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε.

Ο Ολυμπιακός, στο 28’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως και πάλι το γκολ ακυρώθηκε, καθώς ο Ελ Αραμπί ήταν οφσάιντ.

Στο 54’, ο ίδιος παίκτης ανετράπη στην μεγάλη περιοχή, όμως ο διαιτητής αποφάσισε να συνεχίσει το παιχνίδι και να μη δοθεί πέναλντι στους Πειραιώτες.

Έτσι, το παιχνίδι έμεινε στο 1-0 με τον Ολυμπιακό να αποχαιρετά το Europa League.