Η Λέτσε πανηγυρίζει την πρώτη νίκη της στη Serie A

Η Λέτσε κατάφερε να σημειώσει την πρώτη της νίκη στην εφετινή Serie A, επικρατώντας της Κάλιαρι με 1-0 στην έδρα της, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Κριστόβιτς στο 26ο λεπτό, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην πρώτη τους απώλεια βαθμών. Αξιοσημείωτο είναι ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που έλαβε ο Ντόργκου.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Μπολόνια και η Έμπολι μοιράστηκαν τους βαθμούς, με την αναμέτρηση να λήγει ισόπαλη 1-1. Οι «ροσομπλού» προηγήθηκαν νωρίς με τον Φαμπιάν στο 2΄, αλλά ο Γκιάσι ισοφάρισε άμεσα στο 3΄, και το σκορ παρέμεινε ίδιο μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής στη Serie A:

(4΄ αυτ. Τζιμσίτι, 10΄ Μπαρέλα, 47΄ & 56΄ Τουράμ)