Η Παρί… κράτησε το καλύτερο για το τέλος (4-1)

Η Παρί Σεν Ζερμέν σημείωσε εντυπωσιακή νίκη στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Χάβρη, επικρατώντας με 4-1 στην πρεμιέρα της Ligue 1. Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με ολιγοσυγκέντρωση του Λι, αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση στο 48΄ από τον Γιορίς, μετά από εκτέλεση φάουλ και προβολή. Έτσι, οι δύο ομάδες ισόβαθμισαν 1-1 μέχρι το 85ο λεπτό.

Ωστόσο, στο 54ο λεπτό, οι παίκτες της Χάβρης επιχείρησαν αντεπίθεση και σκόραραν με τον Κασίμιρ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR λόγω χεριού.

Στο 85ο λεπτό, ο Ντεμπελέ με εντυπωσιακή κεφαλιά, διπλασίασε τα τέρματα για την Παρί. Ένα λεπτό αργότερα, ο Μπαρκολά με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 3-1, ενώ ο Κολό Μουανί από το σημείο του πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος «έγραψε» το τελικό 4-1.

Στο 15΄ ο Γκονσάλο Ράμος, ο οποίος είχε δώσει την ασίστ για το 1-0, υπέστη τραυματισμό και αναγκαστικά αντικαταστάθηκε από τον Λουίς Ενρίκε.