Ισόπαλο το ντέρμπι της Λιβαδειάς, έπιασαν κορυφή τα Τρίκαλα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της Super League 2 μεταξύ του Λεβαδειακού και της Ξάνθης, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν τα Τρίκαλα που είχαν εύκολο έργο στην έδρα τους απέναντι στη Δόξα Δράμας, την οποία νίκησαν 3-0 κι έπιασαν τους Βοιωτούς στην κορυφή της κατάταξης. Αντίθετα, δεν τα καταφερε η Παναχαϊκή στο γήπεδο της Αγυιάς, αφού παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον μαχητικό Καραϊσκάκη Άρτας. Ο Εργοτέλης πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς του στο πρωτάθλημα στο κρητικό ντέρμπι με τα Χανιά στο γηπεδο των Περιβολίων (0-1), ενώ ο Ιωνικός απέσπασε ισοπαλία στις καθυστερήσεις του αγώνα στη Ρόδο από τον Διαγόρα (1-1). Χωρίς γκολ έληξε το ματς της Ιεράπετρας μεταξύ του ΟΦΙ και του Απόλλωνα Λάρισας.

Στη Λιβαδειά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45+2′ με σουτ του Τζιώρα, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 55′ με σουτ του Θυμιάνη. Στην Πάτρα, η ομάδα της Άρτας προηγήθηκε δύο φορές με τέρματα στο 10′ και 67΄ του Μαραθωνίτη, όμως η Παναχαϊκή έφθασε στην ισοφάριση με κεφαλιές του Γιούση στο 45΄ και του Κουσκουνά στο 83′. Στο 17΄ o Φαν Ίπερεν με σουτ είχε οριζόντιο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους και στο 85΄ ο Γιούσης για την Παναχαϊκή.

Τα Τρίκαλα είχαν ευκολο έργο απέναντι στη Δόξα Δράμας που έκανε το ντεμπούτο της στο πρωτάθλημα και επιβλήθηκαν με 3-0. Σκόρερ της νικήτριας οι Ντιαλόσι (39΄), Σταματής (53′) και Ευθυμίου (77΄). Αντίθετα, ο Διαγόρας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ιωνικό, αφού, αν και προηγήθηκε στο 41΄ με σουτ του Λινάρδου, οι φιλοξενούμενοι πήραν το βαθμό της ισοπαλίας με κεφαλιά του Κάστρα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο γήπεδο των Περιβολίων ο Εργοτέλης πήρε τη νίκη από τα Χανιά με τέρμα του Μανουσάκη στο 51΄, ενώ στην Ιεράπετρα ΟΦΙ και Απόλλων Λάρισας δεν κατάφεραν να πάρουν την πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα.