Ήττα για την Γλυφάδα, που πέρασε ως 3η στις «16»

Την ήττα με 9-5 γνώρισε από την Ισπανική Τεράσα η Γλυφάδα, στο κολυμβητήριο της Σχολής Ευελπίδων στον τελευταίο αγώνα για τον Α’ όμιλο της προκριματικής φάσης.

Μπορεί η Ελληνική ομάδα να προηγήθηκε με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, όμως η συνέχεια ήταν κατώτερη των περιστάσεων καθώς είχε να πετύχει τέρμα 15 ολόκληρα λεπτά.

Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι Ισπανίδες οι οποίες ολοκλήρωσαν το τρίτο οκτάλεπτο με 4-7 πριν διαμορφώσουν στην τελευταία περίοδο το τελικό 5-9.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 0-2, 1-4, 1-2.

Οι συνθέσεις:

ΑΝΟ Γλυφάδας: Γκανγκλ, Π. Νίνου, Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου, Κούλχαας 2, Φουντωτού 1, Ειρήνη Νίνου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 1, Καρύτσα.

Τεράσα: Πέρεθ, Αλόνσο, Σανθ, Μουνιόθ 3, παδίγια, Κος 2, Μπρόεκ 1, Καράσκο 1, Μορίγιο, Αμορός 1, Μοράλες, Αρόνες 1