ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI

Και η κρίση στον ΠΑΟΚ συνεχίζεται: Ήττα και στην Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό

Το πρόβλημα του στο να κρατήσει το 0-1 πλήρωσε για ακόμη μια φορά ο ΠΑΟΚ ο οποίος ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και μάλιστα προηγήθηκε με υπέροχη κεφαλιά του Σφιντέρσκι στο 19ο λεπτό.

Μετά από δύο λεπτά ένας πρώην του ΠΑΟΚ. ο Χοσέ Κάνιας, έφερε το παιχνίδι στα ίσια όταν επωφελήθηκε της κόντρας και με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Πασχαλάκη.

Ο Ιωνικός κέρδισε και πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα με τον Δικέφαλο του Βορρά να διαμαρτύρεται για την υπόδειξη του Τζήλου μετά το VAR.

Συγκεκριμένα βγαίνοντας σε τετ α τετ ο επιθετικός του Ιωνικού βάρεσε στραβοκλωτσιά, με την μπάλα να καταλήγει έξω και τον διαιτητή να βρίσκει πέναλτι γιατί στην συνέχεια της φάσης ο παίκτης έπεσε πάνω στον Πασχαλάκη.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση ωστόσο με μόνο έναν Ζίβκοβιτς χωριό δεν κάνεις και αυτό το κατάλαβαν για τα καλά στον ΠΑΟΚ ο οποίος πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος του 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπορεί να ήθελε να ξεκινήσει δυνατά ωστόσο δέχθηκε και τρίτο γκολ με τον Λένι να παίρνει την ασίστ από τον Κάνιας και να κάνει το 3-1.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και η έξοδος του Μπίσεσβαρ από το παιχνίδι έδωσε ενέργεια στην ομάδα ενώ ο Ζίβκοβιτς δημιούργησε τις προϋποθέσεις για το 3-2 του Μούργκ.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να πιέσει και να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ ωστόσο δεν το βοήθησε η τύχη και η μπάλα με τον τερματοφύλακα του Ιωνικού να είναι σε ετοιμότητα.

Για ακόμη μια φορά ο ΠΑΟΚ πληρώνει τα νεκρά του διαστήματα και κατρακυλάει παραπάνω στην βαθμολογία αλλά και στην ψυχολογία αφού δεν μπορεί να βρει τις λύσεις.