Κύπελλο Ελλάδας: Το πανόραμα της σεζόν 2021/22

Αναλυτικά το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας της αγωνιστικής περιόδου 2021/22:

1η ΦΑΣΗ (28/08/2021 – 05/09/2021)

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (κ.α. 2-2)

ΚΟΖΑΝΗ-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1

ΑΟ Πόρου-ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 3-4 πέν. (κ.α. και παρ. 0-0)

ΆΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Κυανούς Αστήρ Βάρης 2-0

Νεάπολη-ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 0-3

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-Σαντορίνη 2-0

Πανιώνιος-Αταλάντη Δεν διεξήχθη

Ναυπακτιακός Αστέρας-ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 0-2

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ-Αμβρακικός 7-1

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-2

ΆΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-Ερμιονίδα 1-0

Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος Δεν διεξήχθη

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ-ΠΑΟ Βάρδας 1-0

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-Αίας Γαστούνης 4-0

Φωστήρας-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-2

ΠΟΣΕΙΔΩΝ Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1 παρ.

Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός Δεν διεξήχθη

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-0

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0

ΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0

Ορφέας Ξάνθης-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-4

Γιαννιτσά-ΆΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 1-2

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Θύελλας Σαρακηνών-ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 1-3

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πέν. (κ.α. και παρ. 0-0)

ΠΟ ΦΗΚΗΣ-Αναγέννηση Άρτας 1-0

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ-Αετός Μακρυχωρίου 2-0

ΟΦ Αγίου Ματθαίου-ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ 0-1

Κτηνοτροφικός Αστέρας-ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ 1-2 παρ. (κ.α. 1-1)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-Αλμυρός 1-0

Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ 0-1

Άνω Μερά Μυκόνου-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-4

Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 1-3

Αιολικός-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 6-7 πέν. (κ.α. και παρ. 1-1)

ΆΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ-Καραβάς 3-0

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ-ΑΟ Πυλίου Κω 3-2

ΠΑΟ ΡΟΥΦ-Παναιγιάλειος 4-0

ΑΕΠ Κοζάνης-ΕΛΑΣΣΟΝΑ 0-3

2η ΦΑΣΗ (11/09/2021-12-09/2021)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τηλυκράτης-ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 3-5 πέν. (κ.α. 3-3, παρ. 4-4)

Μακεδονικός-ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ 0-1

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ-Ελασσόνα 2-0

ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-0

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-Αγροτικός Αστέρας 3-0

ΚΟΖΑΝΗ-Πανδραμαϊκός 2-0

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-Άρης Αβάτου 3-0

Αναγέννηση Πλαγιάς-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ 0-2

ΠΟ ΦΗΚΗΣ-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

ΠΟ Αλεξανδρούπολης-ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 3-4 πέν. (κ.α. και παρ. 1-1)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ-Ερμής Μελιγούς 3-0

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Πανελευσινιακός 3-2

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-Αήττητος Σπάτων 4-2 πέν. (κ.α. και παρ. 1-1)

ΕΘΝΙΚΟΣ-Κερατσίνι 3-0

ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΑΟ ΡΟΥΦ 1-3 παρ. (κ.α. 1-1)

Αίας Σαλαμίνας-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-2

Αταλάντη-ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ 0-1

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-Άρης Σκάλας 2-1

Ατσαλένιος-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 3-4 πέν. (κ.α. και παρ. 3-3)

ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ-Χαραυγιακός 2-1

3η ΦΑΣΗ (25/09/2021 – 29/09/2021)

Εθνικός-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2-4 πέν. (κ.α. και παρ. 2-2)

Άρης Σούδας-ΔΙΑΓΟΡΑΣ 0-1

Ιεράπετρα-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 3-4 πέν. (κ.α. 0-0, παρ. 1-1)

ΠΑΟ Ρουφ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-3

Νέα Αρτάκη-ΚΗΦΙΣΙΑ 1-2

Γιούχτας-ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1-2 παρ. (κ.α. 1-1)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-Αστέρας Βλαχιώτη 2-0

Διαγορας Βραχνέικων-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ-Ολυμπιακός Βόλου 2-1

Εδεσσαϊκός-ΚΟΖΑΝΗ 1-3

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ-Απόλλων Πόντου 2-1

Ποσειδών Μηχανιώνας-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-5

ΑΕ Καραϊσκάκης-ΞΑΝΘΗ 0-2

Απόλλων Λάρισας-ΑΕΛ 0-3

Πιερικός-ΤΡΙΓΛΙΑ 1-2

Θησέας Αγριάς-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-4 πέν. (κ.α. και παρ. 2-2)

ΠΟ Φήκης-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-1

Παναγρινιακός-ΤΡΙΚΑΛΑ 0-2

Βέροια-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0-1 παρ. (κ.α. 0-0)

Εθνικός Σοχού-ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ 0-1

Θεσπρωτός-ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 1-2

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-Επισκοπή 2-1 παρ. (κ.α. 1-1)

ΑΙΓΑΛΕΩ-Κισσαμικός 2-1 παρ. (κ.α. 1-1)

4η ΦΑΣΗ (06/10/2021)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ-Αιγάλεω 1-0

Διαγόρας-ΑΕΛ 1-2 παρ. (κ.α. 1-1)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-Αλμωπός Αριδαίας 3-1

Προοδευτική-ΞΑΝΘΗ 0-2

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-Εργοτέλης 2-0

ΑΟ Υπάτου-ΤΡΙΚΑΛΑ 0-1 παρ. (κ.α. 0-0)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-Τριγλία 2-1

Κοζάνη-ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4-5 πέν. (κ.α. και παρ. 1-1)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-Καλαμάτα 2-0

5η ΦΑΣΗ (26/10/2021 – 03/11/2021)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-Αστέρας Τρίπολης 1-0

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-Καλλιθέα 5-4 πέν. (κ.α. και παρ. 0-0)

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 πέν. (κ.α. και παρ. 1-1)

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1-2

Ξάνθη-ΙΩΝΙΚΟΣ 1-2

Ηλιούπολη-ΛΑΜΙΑ 0-3

Πανσερραϊκός-ΝΠΣ Βόλος 1-3

Ατρόμητος-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-1

Παναχαϊκή-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-2

Αχέρων Καναλακίου-ΟΦΗ 0-1

Τρίκαλα-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-1

ΚΗΦΙΣΙΑ-Απόλλων Σμύρνης 1-0

6η ΦΑΣΗ (01-02/12/2021 – 21-23/12/2021)

Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός 0-1

Άρης-ΟΦΗ 3-1

Λεβαδειακός-Ολυμπιακός 3-2

Παναθηναϊκός-Βόλος 2-1

ΑΕΚ-Κηφισιά 4-0

ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 1-1

Άγιος Νικόλαος-Αναγέννηση Καρδίτσας 02/12 (15:00)

Λαμία-Ιωνικός 02/12 (17:00)

*Με κεφαλαία γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση

Δείτε επίσης: Κύπελλο Ελλάδας: Ξεκινάει η φάση των «16» – Όλα τα βλέμματα σε Χαριλάου και Λεωφόρο