Λάτσιο: Γλίτωσε την ήττα στο… παρά πέντε

Γεμάτο συγκινήσεις ήταν το ματς στο Ολίμπικο με την Λάτσιο να γλιτώνει την ομάδα του στο παρά πέντε από την ήττα κόντρα στην Έμπολι.

Συγκεκριμένα ο Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα με κεφαλιά έκανε το τελικό 3-3 σώζοντας την Λάτσιο από το στραπάτσο.

Η Έμπολι αιφνιδίασε την Λάτσιο και μέσα στα πρώτα οκτώ λεπτά προηγούνταν ήδη με 2-0, εκεί κάπου οι παίκτες της Λάτσιο ξύπνησαν και με τον Ιμόμπιλε στο 14 και τον Σάβιτς στο 66 έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Ντι Φραντσέσκο έδωσε ξανά το πρόβάδισμα στο 75ο λεπτό με τη Λάτσιο να χάνει σημαντικές ευκαιρίες – ακόμα και πέναλτι – για την ισοπαλία.

Και εκεί που όλα δείχνουν ότι η Έμπολι θα πάρει την πρώτη της νίκη στην έδρα της Λάτσιο ήρθε ο Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς με κεφαλιά να κάνει το 3-3 στο παρά πέντε της αναμέτρησης.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής: