League Cup: Η Μπράιτον απέκλεισε την Λίβερπουλ

Το σκορ κόλλησε εκεί και ενώ φαινόταν ότι το ζευγάρι θα οδηγηθεί σε ρεβάνς, ήρθε ο καταπληκτικός Μιτόμα να τεζάρει την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ στις καθυστερήσεις!

Αποχαιρέτησε και το Κύπελλο της Αγγλίας η Λίβερπουλ μετά το League Cup καθώς υπέστη ήττα, 2-1, στις καθυστερήσεις από την Μπράιτον εκτός έδρας και έμεινε εκτός συνέχειας!

Οι “reds” ευτύχησαν να προηγηθούν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, όταν ο Σαλάχ βρήκε από δεξιά τον Έλιοτ και εκείνος πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ.

Παρ’ όλα αυτά, εννέα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από πλευράς «γλάρων» με ένα τυχερό γκολ, όταν το μακρινό σουτ του Λάμπτεϊ βρήκε στον Ντανκ, άλλαξε πορεία και ξεγέλασε τον Άλισον, γράφοντας το 1-1.

Ο Ιάπωνας έγινε κάτοχος της μπάλας στα πλάγια της μικρής περιοχής και αφού… χάζεψε τον αντίπαλο αμυντικό τελείωσε ιδανικά τη φάση, δίνοντας μια τεράστια νίκη-πρόκριση στην Μπράιτον, που συνεχίζει στους «16».

Στον πάγκο έμεινε για τους ηττημένους ο Κώστας Τσιμίκας, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι οι γηπεδούχοι έχουν χάσει κατά τη διάρκεια της μεταγραφικής περιόδου τον Τροσάρ και παίζουν δίχως τον επίσης φευγάτο Καϊσέδο…