Λεβαδειακός – ΑΕΚ Β’ 2 – 2: Η νίκη χάθηκε σε τέσσερα λεπτά

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και ΑΕΚ Β’ με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν το εις βάρος τους σκορ

Οι πρωτοπόροι «πράσινοι» υπέστησαν απώλεια δύο βαθμών στην έδρα τους, όμως εξακολουθούν να έχουν σημαντική απόσταση (+11) από Καλαμάτα, Χανιά και Καλλιθέα που ακολουθούν και είναι ισόβαθμοι στους 49 βαθμούς.

Η Ένωση πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς με δύο γκολ του Γιούση (14΄, 21΄ πέναλτι) προηγήθηκε νωρίς με 2-0, μόνο που δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ παρά μόνο για τέσσερα λεπτά!

Στο 23΄ ο Κωνσταντινίδης μείωσε για τον Λεβαδειακό και δύο λεπτά αργότερα ο Νίλι έγραψε το 2-2, που έμελλε να μείνει ως το τέλος, αφού στο 60ό λεπτό ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε (με τα πόδια) πέναλτι του Πολέτο.