Λούντκβιστ: Ένα μήνα εκτός λόγω ρήξης μηνίσκου

Ενός κακού μύρια έπονται στον Παναθηναϊκό, καθώς μετά τη χθεσινή (06/02) ήττα από τον ΠΑΟΚ (τρίτη στη σειρά στο πρωτάθλημα), «χάνει» για τον επόμενο μήνα και τον Ραμόν Πασκάλ Λούντκβιστ, λόγω ρήξης μηνίσκου

Ο Σουηδός μέσος που αντικαταστάθηκε λίγο πριν το τέλος του α’ ημιχρόνου του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, υποβλήθηκε σε μαγνητική το πρωί της Δευτέρας (07/02) η οποία έδειξε πως έχει υποστεί ρήξη μηνίσκου στο γόνατο του αριστερού ποδιού.

Την Τετάρτη (09/02) θα υποβληθεί σε αρθροσκόπηση και θα επιστρέψει σε περίπου ένα μήνα, χάνοντας ουσιαστικά τα τελευταία παιχνίδια της κανονικής περιόδου της Super League.

Από εκεί και πέρα, ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος που επίσης αντικαταστάθηκε με τραυματισμό στο 69ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, έχει μια σύσπαση στον οπίσθιο μηριαίο μυ, αλλά θα είναι έτοιμος και διαθέσιμος στον κυριακάτικο (13/02, 17:15) αγώνα με τη Λαμία στο γήπεδο της Λεωφόρου για την 23η αγωνιστική.

Τέλος, την Τρίτη (08/02) θα αποφασιστεί σε ποιο ματς από τα τέσσερα που μένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, θα εκτίσει την ποινή του ο Ρούμπεν Πέρεθ, που συμπλήρωσε 4 κίτρινες στο παιχνίδι της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ.