(ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

«Λύγισε» στο τέλος ο Ολυμπιακός (vid)

Δεν τα κατάφεραν οι «ερυθρόλευκοι» απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στο «Γ. Καρϊσκάκης» παρόλο που οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί νωρίς στο παιχνίδι.

Πιο συγκεκριμένα, οι Πειραιώτες «άνοιξαν» το σκορ στο 12′ με τον Μαροκινό να γράφει ιστορία, αλλά πέντε λεπτά αργότερα οι Γερμανοί ισοφάρισαν με τον Καμάντα σε 1-1. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κατάφερε να πάρει τη νίκη, όταν ο Μπα δεν μπόρεσε να απομακρύνει τη μπάλα, ο Χόαγκε το εκμεταλλεύτηκε και με ένα σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Βατσλίκ και «έγραψε» το 1-2.