Λυτρωτής Βαλμπουενά, 2-1 ο Ολυμπιακός τον Βόλο

Την νίκη με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός κόντρα στον Βόλο στο Καραϊσκάκης, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι Θεσσαλοί είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο όταν ο φαν Βέερτ εκτέλεσε το πέναλτι στο 10′ με τον Βατσλίκ να το αποκρούει.

Ο Ολυμπιακός αν και δυσκολεύτηκε πολύ κέρδισε το πέναλτι στο 80ο λεπτό με τον Ελ Αραμπί να ανοίγει το σκορ πέντε λεπτά αργότερα καθώς ο Βόλος είχε αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο σαν ένδειξη διαμαρτυρίας.

Ο Βόλος δεν το παράτησε και ισοφάρισε με τον Φαν Βέερτ, με τον Ολλανδό να εκμεταλλεύεται την κακή αντίδραση του Ουσεϊνού Μπα.

Ο Ολυμπιακός λυτρώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βαλμπουενά να πετυχαίνει ένα πολύ ωραίο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.