Μαρσέιγ: Πανέτοιμη ενόψει ΠΑΟΚ

Η Μαρσέιγ ανέβασε ταχύτητα στο β’ μέρος και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-2 στην έδρα της Σεντ Ετιέν, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος

Η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League, είχε πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη και πήρε τους τρεις βαθμούς, που την κρατούν στη 2η θέση της βαθμολογίας, με τα γκολ των Παγιέ (45′ πεν.), Κολόντζιερζακ (60′ αυτ.), Ντιένγκ (68′ πεν.), και Χαρίτ (73′).

Η ομάδα της Μασαλίας αγωνίστηκε με τους: Λόπες, Κολάσινατς (46′ Ουντέρ), ΚαλέταΣαρ, Σαλιμπά, Ρονζιέ, Γκέρσον, Καμαρά, Γκεντουζί (88′ Λιρόλα), Παγιέ (80′ Γκουέγι), Ντιένγκ (69′ Μπακαμπού), Χαρίτ (87′ Ταρχαλίνε).

Νωρίτερα, με το εύστοχο πέναλτι του Αγιόρκε στο 67ο λεπτό η Στρασμπούρ νίκησε, στην έδρα της, τη Λανς με 1-0. Με τους τρεις αυτούς η ομάδα του Στρασβούργου παραμένει δυνατά στη διεκδίκηση μιας θέσης στο Champions League της επόμενης σεζόν.