Με Μπαπέ το ένατο τρίποντο της Παρί Σεν Ζερμέν

Μπορεί να είχε πρωτοκλασάτες απώλειες καθώς Μέσι, Νεϊμάρ, Ντι Μαρία και Παρέδες ήταν εκτός λόγω εθνικών ομάδων, ωστόσο είχε… Μπαπέ.

Συγκεκριμένα ο νεαρός Γάλλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι λύγισε την σθεναρή αντίσταση της Ανζέ στο 87ο λεπτό ολοκληρώνοντας την ανατροπή της Παρί με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Παρισιού, καθώς πήραν το προβάδισμα στο 36ο λεπτό, με τον Φουλζινί και μέχρι το 69ο λεπτό είχαν τον έλεγχο του αγώνα.

Στο 69ο λεπτό του αγώνα ο Ντανίλο πέτυχε το 1-1 για την Παρί Σεν Ζερμέν, ενώ στο 87′ ο Μπαπέ λύτρωσε την ομάδα του Παρισιού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Ligue 1 έχουν ως εξής:

Παρί Σεν Ζερμέν-Ανζέ     2-1
(69΄ Ντανίλο, 87΄ πέν. Μπαπέ – 36΄ Φουλζινί)