Νέα «φιλική» νίκη της Μάντσεστερ

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες, στο πλαίσιο της περιοδείας που πραγματοποιεί στην Ασία, πανηγύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μετά την επικράτηση επί της Λίβερπουλ στην Μπανγκόκ και της Μέλμπουρν Βίκτορι, η ομάδα του Έρικ τεν Χαγκ επικράτησε σήμερα 3-1 της Κρίσταλ Πάλας στο “Melbourne Cricket Ground”, σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη παρουσία 76.499 θεατών.

Ο Αντονί Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, ενώ ο Μάρκους Ράσφορντ διπλασίασε τα τέρματα των «κόκκινων διαβόλων» στο 47΄.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Τζέιντον Σάντσο ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0 και στη συνέχεια οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές, ενώ ο Τζόελ Γουόρντ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 73΄.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Γιουνάιτεντ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς ο 19χρονος αμυντικός, Γουίλ Φις, αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό.

Η Γιουνάιτεντ ολοκληρώνει την περιοδεία της στην Αυστραλία το Σάββατο, όταν θα αναμετρηθεί με την Άστον Βίλα στο Περθ.