Νίκησε η Σπέτσια στην έδρα της Βενέτσια

Στην πρώτη νίκη στη φετινή σεζόν έφτασε η Σπέτσια, επικρατώντας στην έδρα της Βενέτσια με 2-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στη Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαστόνι (13′), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τσεκαρόνι στο 59ο λεπτό, για να έρθει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η νίκη για την Σπέτσια με τον Μπουραμπία.

Νωρίτερα, η Σαμπντόρια είχε ένα εύκολο μεσημέρι στο Έμπολι, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-0.

Η ομάδα της Γένοβας είχε ηγέτη τον Φραντσέσκο Καπούτο, που πέτυχε δύο γκολ, φθάνοντας στην πρώτη νίκη της τη φετινή σεζόν στο ιταλικό πρωτάθλημα.