Ντούσκος: «Ζητώ συγγνώμη από τους Έλληνες για την αποτυχία μου αυτή τη φορά»

Με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram, ο Στέφανος Ντούσκος ζήτησε συγγνώμη από τους Έλληνες για την αποτυχία του να τους κάνει περήφανους αυτή τη φορά στο Παρίσι, αντίθετα με το 2021 στο Τόκιο, όπου κατέκτησε το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο στο σκιφ. Σήμερα (3/8), ο Γιαννιώτης σκιφίστας κατέλαβε τη 6η θέση στον τελικό του σκιφ στο Παρίσι.

Ο Στέφανος Ντούσκος δήλωσε τα εξής στο Instagram:

«Έκτη θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες και δυστυχώς δεν κατάφερα να επιστρέψω με ένα μετάλλιο. Στο τέλος της ημέρας, αυτό είναι ο αθλητισμός σε επίπεδο πρωταθλητισμού.

Όποιος είναι στην καλύτερή του μέρα κερδίζει στις λεπτομέρειες και για εμένα δεν ήταν αυτή η ημέρα. Αυτό που θέλω να πω είναι ένα μεγάλο συγγνώμη στους Έλληνες που δεν τους έκανα υπερήφανους αυτή τη φορά, αλλά θα υπάρξει συνέχεια για μένα, γιατί ένα πράγμα που έχω μάθει τόσα χρόνια στο κουπί είναι ότι, όσο κι αν πονάς και όσο κι αν αδικείσαι, μην τα παρατάς ποτέ!

Μέσα από μεγάλες δυσκολίες κατάφερα να κερδίσω ένα χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο, και αυτό είναι που μου δίνει δύναμη για τη συνέχεια. Εις το επανιδείν».