Ο Αστέρας Επικράτησε με 3-1 επί του Παναιτωλικού στην Τρίπολη

Εντυπωσιακή νίκη του Αστέρα με σκορ 3-1 κόντρα στον Παναιτωλικό σε φιλικό παιχνίδι στην Τρίπολη. Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, με τον Φαράζ να σκοράρει μετά από ασίστ του Άλχο, ενώ οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν στο 35′ με πέναλτι του Μαΐντεβατς.

Η ανατροπή ήρθε στο 56′ με τον Τζίμα να βρίσκει δίχτυα για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 62′ από τον 17χρονο Αγγελάκη.

Η ενδεκάδα του Αστέρα στο πρώτο ημίχρονο: Τσιντώτας, Τριανταφυλλόπουλος, Καστάνιο, Άλχο, Άλβαρες, Τζανδράης, Μούμο, Παλάσιος, Φαράζ, Καλτσάς, Μάντζης.

Η ενδεκάδα του Αστέρα στην επανάληψη: Παπαδόπουλος, Χουχούμης, Γκρόζντανιτς, Γκαρθία, Αλάγκμπε, Γιαμπλόνσκι, Γκος, Μπαρτόλο, Τζίμας, Ζουγλή, Αγγελάκης.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ρέντζιτς, Ρέγκις, Προύντζος και Μάρτιν.

Παναιτωλικός: Τσάβες (67′ Παρδάλος), Μπακάκης (63′ Μλάντεν), Σιέλης, Στάγιτς (83′ Αναστασόπουλος), Μαυρίας, Λιάβας (83′ Ράδος), Πέρεθ (77′ Κακιώνης), Μπουζούκης (67′ Ρουίθ), Μπελεβώνης (53′ Νικολάου), Μαΐντεβας (46′ Λομόνακο), Ντίας (63′ Μάνος).