Ο Ατρόμητος νίκησε τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Ο Ατρόμητος επικράτησε 3-2 της Νότιγχαμ Φόρεστ, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού, στο Ρέντη.

Η αγγλική ομάδα προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 4ο λεπτό, ο Κούεν «απάντησε» στο 13΄, για να ξαναπάρει προβάδισμα η Φόρεστ στο 21΄ με τον Γέιτς. Οι «κυανόλευκοι» κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση στο β΄ ημίχρονο και να φτάσουν στη νίκη με τέρματα των Τζοβάρα στο 73΄ και Κωτσόπουλου στο 86΄, είδαν όμως τον Κιβρακίδη να αποχωρεί τραυματίας και υπάρχει ανησυχία για την κατάστασή του.

Ο Κρις Κόουλμαν χρησιμοποίησε τους Γιαννιώτη, Κιβρακίδη (58΄ Πομόνης), Χατζηισαΐα (78΄ Κωτσόπουλος), Μαυρομμάτη, Ντε Μποκ (60΄ Αθανασίου), Γκονθάλεθ (75΄ Έρλινγκμαρκ), Μουνίθ (58΄ Φριντζόνσον), Κούεν (70΄ Οικονομίδης), Ροτάριου (60΄ Κλωναρίδης), Κιάρτανσον (60΄ Τζαβίδας), Ρομπάιγ (70΄ Τζοβάρας).