ΟΦΗ: Νίκη με ανατροπή

Αν και ο Ατρόμητος προηγήθηκε με σουτ του Κωτσόπουλου στο 47′, ο ΟΦΗ απάντησε με 2 γκολ στις καθυστερήσεις, πήρε τη νίκη με 2-1 και την τρίτη θέση στο φιλανθρωπικό τουρνουά του ΝΠΣ

Οι Νέιρα και Φαν Ντάινεν στο 90′ και 90’+1 αντίστοιχα ήταν οι σκόρερ της ομάδας της Κρήτης στον «μικρό» τελικό του φιλανθρωπικού τουρνουά του Βόλου.

Συγκεκριμένα, ο Νέιρα ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Βούρος πήρε κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Φαν Ντάινεν από κοντά με νέα κεφαλιά έκανε το τελικό 1-2.

Αυτή ήταν πρώτη καλοκαιρινή νίκη για τον ΟΦΗ, ενώ η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ που κατέλαβε την 4η θέση έμεινε χωρίς νίκη στο ίδιο διάστημα.

Ο Νίκος Νιόπλιας ξεκίνησε με τον Σωτηρίου κάτω από τα γκολπόστ, τους Ουές, Διαμαντή, Γιαννούλη, Λυμπεράκη στην άμυνα, τον Μεγιάδο στο «6», τους Μπαλογιάννη, Νέιρα κεντρικά χαφ, τους Σαρδινέρο, Γρίβα στα άκρα και τον Καστάνιος στην κορυφή της επίθεσης.

Στον αντίποδα, ο Άνχελ Λόπεθ ξεκίνησε με τον Πίριτς στο τέρμα, τους Νταβιώτη, Χατζηισαΐα, Μαυρομμάτη, Καστελιάνος στην άμυνα, τους Νάτσο, Σάλομον στον άξονα, τους Πισάνο, Καρτάλη στα άκρα και τον Μουνίθ πίσω από τον Κωτσόπουλο.