Ολυμπιακός: Δύο φιλικά στη Βαρκελώνη με νίκη και ήττα

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός της γυναικείας ομάδας υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού, στα δύο πολύ δυνατά φιλικά που έδωσε επί ισπανικού εδάφους. Οι «ερυθρόλευκες» ηττήθηκαν χθες το βράδυ με 17-13 από την πρωταθλήτρια Ευρώπης Σαμπαντέλ, η οποία έχει ενισχυθεί έτι περισσότερο τη φετινή περίοδο και προβάλλει εκ νέου ως το μεγάλο φαβορί του Champions League. Σήμερα το μεσημέρι, επικράτησαν 14-8 της πρωταθλήτριας Ισπανίας Ματαρό, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση μετά την πρώτη περίοδο.

Η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη επιστρέφει αύριο στην Ελλάδα και μπαίνει στην τελική φάση της προετοιμασίας ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν. Η πρώτη υποχρέωση είναι την προσεχή Πέμπτη (10/10), στον αγώνα για το σούπερ καπ με αντίπαλο τον Εθνικό.