(KLODIAN LATO / EUROKINISSI)

Ολυμπιακός: Έγραψε ιστορία ο Ελ Αραμπί (vid)

Ο Μαροκινός πέτυχε το 16ο ευρωπαϊκό γκολ του με τον Ολυμπιακό

Σε εξέλιξη λίγο πριν το ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του UEFA Europa League.

Το παιχνίδι βρίσκεται στο 1-1, με τον Ολυμπιακό να «ανοίγει» το σκορ με τον Ελ Αραμπί στο 12′ ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Καμάντα. Ο Μαροκινός ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, κατάφερε με αυτό το τέρμα να γράψει ιστορία.

Σήμερα πέτυχε το 16ο γκολ του στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις φορώντας τα ερυθρόλευκα, κι έτσι «σκαρφάλωσε» στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας, αφήνοντας πίσω του τους Κώστα Μήτρογλου και Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς.