OPEN Βαρκελώνης: Με Ντιμιτρόφ στους «16» αν προκριθεί ο Τσιτσιπάς

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στους «16» του Όπεν της Βαρκελώνης, αν ο Έλληνας τενίστας ξεπεράσει το εμπόδιο του Ίλια Ιβάσκα καιρού επιτρέποντος

Ο αγώνας του 30χρονου Βούλγαρου τενίστα Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ με τον Φεδερίκο Κόρια είχε διακοπεί χθες (20/4) λόγω έντονης βροχόπτωσης και συνεχίστηκε σήμερα (21/4). Ο αγώνας είχε διακοπεί στο 1-1 (4-6, 6-3) και με τον Ντιμιτρόφ να έχει προβάδισμα με μπρέικ στο 3ο σετ (4-3) ( 4-3). Σήμερα, το Νο 23 στην παγκόσμια κατάταξη έφτασε άνετα στη νίκη, με 6-4 στο 3ο σετ.

Προς το παρόν δεν είναι σίγουρο πως ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα μπορέσει να συνεχίσει τον αγώνα του απέναντι στον Ίλια Ιβάσκα σήμερα, αφού η βροχόπτωση συνεχίζεται στη Βαρκελώνη. Ο αγώνας του Έλληνα τενίστα, ο οποίος διακόπηκε χθες μετά από 6 games, είχε προγραμματιστεί για τις 14:00 σήμερα, αλλά οι διοργανωτές ενημέρωσαν ότι κανένας αγώνας δεν θα άρχιζε πριν από τις 16:00.