Παλαιό Φάληρο: Θρίαμβος 8-7 επί του Εθνικού στην Α1 υδατοσφαίρισης

Την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών πανηγύρισε το Παλαιό Φάληρο, που επικράτησε 8-7 του Εθνικού, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου. Ενισχυμένη με τον πρώτο σκόρερ της πέρυσι, Νίκο Καρακάση, και τον Αιγύτιο Αμρ Μπάσερ (πρώην παίκτη του Άρη), οι οποίοι δεν είχαν αγωνιστεί στην πρεμιέρα με αντίπαλο τον Πανιώνιο, η ομάδα του Κώστα Βαμβακάρη προηγήθηκε 4-0 στην πρώτη περίοδο και 7-4 στο ημίχρονο. Ομως η αλλαγή τερματοφύλακα από πλευράς Φάνη Κουντουδιού, με την είσοδο του νεαρού Πανάρετου, άλλαξε τη μορφή του αγώνα, με το Παλαιό Φάληρο να μένει άσφαιρο για 15 λεπτά και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 7-7 με τον Λιαπάκη, 1΄46΄΄ πριν τη λήξη. Οι γηπεδούχοι έχασαν επίθεση με παίκτη παραπάνω, αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Τούρκος φουνταριστός Κάaan Ογκουζτσάν με παλικαρίσια προσπάθεια από τα 2μ. πέτυχε το νικητήριο γκολ, 42 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.