Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης 1-0: Επιτέλους νίκη (vid)

Ο Παναιτωλικός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, για την 10η αγωνιστικής της Super League.

Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας νίκη (μετρούσε 4 ήττες και μία ισοπαλία) και δεύτερη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου

Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο ματς και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλό του. Το γκολ ήρθε στο 65΄. Οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων δεν έδιωξαν τη μπάλα μετά το γύρισμα του Μόρσεϊ κι ο Φλόρες με μονοκόματο σουτ «έγραψε» το 1-0.

Ο Απόλλων Σμύρνης ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς αποβληθηκε ο Μπαξεβανίδης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.