Παναιτωλικός: Νίκησε εύκολα με 3-1 τον Παναθηναϊκό Β’

Χωρίς δυσκολία ο Παναιτωλικός νίκησε τον ΠαναθηναΪκό Β’ στο τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξης της Super League.

Η ομάδα του Αναστασίου ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και στο πρώτο 20λεπτο ήταν ήδη μπροστά με 2-0 με γκολ του Βέργου στο 10 και του Βαρόνε στο 18.

Οι πράσινοι πλησίασαν στο γκολ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης όμως ο Μαραθωνίτης δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Ροντρίγκες.

Στο 53′ και στο 69′ ο Μπαρμπόσα έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, όμως το τρίτο γκολ της αγρινιώτικης ομάδας πέτυχε στο 83ο λεπτό ο Καρέλης.

Ο Παναθηναϊκός Β‘ πέτυχε το γκολ της τιμής στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Φρόκου, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.