ΠΑΥΛΟΣ ΜΑΚΡΙΔΗΣ / EUROKINISSI

ΠΑΟΚ: Κορυφαίος ο Ζίβκοβιτς κόντρα στη Λίνκολν

Το ποσοστό των 87,22% στις προτιμήσεις του κόσμου πήρε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς ο οποίος κέρδισε ακόμη έναν ατομικό τίτλο δείχνοντας ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Αναλυτικά η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αναφέρει:

«Ο ΠΑΟΚ έκανε το χρέος του κόντρα στη Λίνκολν, την κέρδισε με 2-0 και σε συνδυασμό με την ήττα της Σλόβαν στην Κοπεγχάγη πήρε το εισιτήριο για τα νοκ άουτ του Conference League.

Ο Δικέφαλος δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ομάδας του Γιβραλτάρ, σκόραρε μία φορά σε κάθε ημίχρονο, έχασε σημαντικές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ και πανηγύρισε την πρόκριση σε μία δύσκολη περίοδο για την ομάδα.

Εκ των κορυφαίων της ομάδας ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα. Βγάζει αστείρευτο πάθος στο γήπεδο, προσπαθεί να συμπαρασύρει όλη την ομάδα και είναι άκρως ουσιαστικός.

Κόντρα στη Λίνκολν ο βραχύσωμος εξτρέμ του Δικεφάλου πέτυχε ένα όμορφο γκολ με κεφαλιά, ενώ δημιούργησε με άψογη σέντρα και το γκολ του Σβαμπ .Στην ψηφοφορία για τον Fans’ Man of the Match της αναμέτρησης ο Zile συγκέντρωσε το 87,22% των ψήφων του κοινού και κατέκτησε τον ατομικό τίτλο».