ΠΑΟΚ – Σαρλερουά 2-0 (video)

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του επί ολλανδικού εδάφους έδωσε ο ΠΑΟΚ. Με εμφανώς βελτιωμένη εμφάνιση στο β’ ημίχρονο επικράτησε επί της βελγικής Σαρλερουά με 2-0.

Στο 47΄ο Ολιβέιρα, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλονικείς και δύο λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης ο Μουργκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στην άσχημη εξέλιξη του αγώνα, αντικαταστάθηκε αναγκαστικά, στο δεύτερο μισό του ματς, για τους «ασπρόμαυρους», ο Χρήστος Τζόλης, λόγω τραυματισμού στο αριστερό πόδι. Το επόμενο φιλικό για την ομάδα είναι τη Τετάρτη με αντίπαλο τη Χέρακλες Αλμέλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Εσίτι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Σφιντέρσκι.

Αλλαγές: Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Μουργκ, Τζόλης (72΄ Λάμπρου), Βρακάς, Ολιβέιρα.

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ: Κόφι, Κνέζεβιτς, Ντεσολέιλ, Ανδρέου, Τσατσούα, Ζιλέ, Ιλαϊμαχαρίτρα, Μοριόκα, Καγιέμπε, Μπεντία, Ζαρουρί.