(ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

ΠΑΟΚ: Τον ξελάσπωσε ξανά ο Τσόλακ

Δεύτερο συνεχόμενο τέρμα του Κροάτη κόντρα στην ΑΕΚ

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν χθες το βράδυ οι δύο «Δικέφαλοι» ΠΑΟΚ και ΑΕΚ στην Τούμπα για τα play off του πρωταθλήματος της Super League 1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Άμραμπατ στο 15ο λεπτό ο οποίος μετά από ασίστ του Κριχόβιακ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με σουτ με το δεξί πόδι μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Δώδεκα λεπτά αργότερα όμως, στο 27′ οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να απαντήσουν με τον Αντόνιο Τσόλακ.

Ο Τσούμπερ στην προσπάθειά του να βρει κάποιον συμπαίκτη του τροφοδότησε τον Μουργκ ο οποίος πάσαρε στον Τσόλακ με τον Κροάτη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 πετυχαίνοντας άλλο ένα γκολ κόντρα στην ΑΕΚ.