ΠΑΣ Γιάννινα – Καμπανιακός: Ο Σομποτσίνσκι χαρίζει τη νίκη στους Ηπειρώτες στο 90+1′

Ανατροπή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με γκολ του Σομποτσίνσκι στο 90+1′ κόντρα στον Καμπανιακό στη Super League 2. Το γκολ του Γιάν Σομποτσίνσκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ξεκόλλησε τον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Καμπανιακό κι ολοκλήρωσε μία μεγάλη ανατροπή για τον Άγιαξ της Ηπείρου, που επικράτησε με 2-1 στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9′ με το γκολ του Φροσύνη έπειτα από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ. Οι Γιαννιώτες ωστόσο, έφεραν το ματς στα ίσα με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Βασίλη Μάντζη στο 35′, ένα από τα καλύτερα γκολ της φετινής σεζόν στην Ελλάδα.

Οι Ηπειρώτες συνέχισαν να πιέζουν και έφτασαν εντέλει στην ανατροπή χάρη στο γκολ του Πολωνού αμυντικού, Γιάν Σομποτσίνσκι, στο 90’+1′, μειώνοντας στους δύο βαθμούς την απόστασή τους απ’ την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Η σύνθεση του ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Χάινριχ, Πάνος (79′ Αθανασίου), Σόρια, Ρίντερ, Σομποτσίνσκι, Μπεγκάλα (72′ λ.τ Καλέμι), Τζίνο, Σέποβιτς, Νικολιάς (79′ Κύρκος), Μάντζης (90+4′ Λεό).

Η σύνθεση του Καμπανιακού (Γεωργιάδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος (78′ Μανιός), Γαρύφαλλος (53′ Πέττας), Σαρβανίδης (78′ Παπακωνσταντίνου), Έππας, Κολλάρας, Ν. Καθάριος (70′ Ντουμάνης), Φροσύνης, Κωτσόπουλος, Σέχου, Παπαστεριανός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

– ΠΑΣ Γιάννινα – Καμπανιακός 2-1