SUPERLEAGUE 2021-2022 / ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ - ΑΕΚ (ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΜΠΑΛΩΜΑΤΙΝΗ / EUROKINISSI)

«Πέρασε» η ΑΕΚ από τον Βόλο και…φιγουράρει πρώτη (vid & pics)

Νίκη για την «Ένωση» με 1-3

Με το τρίποντο κατάφερε να αποδράσει η ΑΕΚ από την έδρα του Βόλου αφού επικράτησε με 1-3 και πλέον είναι στην πρώτη θέση με 16 βαθμούς, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, οι οποίοι αγωνίζονται μεταξύ τους σε λιγότερο από μια ώρα.

Το σκορ άνοιξε ο Καρίμ Ανσαριφάρντ στο 42ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Τσούμπερ, ενώ δύο λεπτά πριν ο Βόλος έχασε πέναλτι με εκτελεστή τον Ρεγκατέν.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Τσούμπερ σκόραρε το δεύτερο γκολ της «Ένωσης» δίνοντάς της έτσι ένα σαφέστατο προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Ρίνερ αλλά στο 90’+9′ ο Χατζησαφί μετά από άλλη μια ασίστ του Τσούμπερ, «έγραψε» το τελικό 1-3.