Πέρασε σαν άνεμος η Παρί χωρίς Νεϊμάρ και Μέσι

Παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο παρέμεινε αήττητη η Παρί Σεν Ζερμέν στη Ligue 1, καθώς πέρασε σαν «άνεμος» από την έδρα της Μπρεστ, επικρατώντας με 4-2, για την 3η αγωνιστική.

Χωρίς να έχουνε στην σύνθεση τους τους Μέσι, Νεϊμάρ και Σέρχιο Ράμος, οι Παριζιάνοι πέτυχαν μία ακόμη τεσσάρα, μετά το 4-2 επί της Στρασμπούρ.

Η Παριζίανοι προηγήθηκαν μόλις στο 23ο λεπτό με τον Άντερ Ερέρα, για να «χτυπήσει» ο Κιλιάν Μπαπέ στο 36ο λεπτό.

Και οι δυο πανηγύρισαν τα πρώτα φετινά γκολ τους!

Προσωρινά ο Ονορά μείωσε για τους γηπεδούχους σε 1-2 στο 42ο λεπτό και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στη επανάληψη και συγκεκριμένα ήρθε στο 73ο λεπτό το τρίτο γκολ της Παρί  με θεαματικό μακρινό σουτ του Γκέιγ.

Ο Μουνιέ μείωσε σε 2-3 στο 85ο λεπτό και παρά το γεγονός πως η Μπρεστ βγήκε μπροστά διεκδικώντας την ισοφάριση, αλλά ο Ντι Μαρία σφράγισε την νίκη στο 90’