Premier League: Αντίθετη πορεία για τις ομάδες του Μάντσεστερ (vids)

Mία ήττα και μία νίκη ήταν ο σημερινός απολογισμός των ομάδων του Μάντσεστερ στην 8η αγωνιστικής της Premier League.

Η Σίτι, πήρε τη νίκη με 2-0 στο «Ετιχαντ», με σκόρερ τους Μπερνάρντο Σίλβα και Ντε Μπρόινε, και για την ώρα ανέβηκε δεύτερη, μπροστά από την Τσέλσι που παίζει αργότερα πίσω από τη Λίβερπουλ, η οποία νωρίτερα επιβήθηκε με το εμφατικό 5-0 της Γουότφορντ.

Αντίθετα η Γιουνάιτεντ, αν και προηγήθηκε νωρίς με εξαιρετικό γκολ του Γκρίνγουντ, ηττήθηκε 4-2 από τη Λέστερ Ο Τίλεμανς με ακόμη ωραιότερο γκολ ισοφάρισε για τις «αλεπούδες» και το τελευταίο τέταρτο ήταν συγκλονιστικό. Ο Σογιουντσού στο 78΄ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, ο Ράσφορντ «απάντησε» στο 82΄ -βρίσκοντας δίχτυα στην παρθενική του εμφάνιση για φέτος, μετά την επέμβαση στον ώμο-, αλλά δύο λεπτά αργότερα «μίλησε» ο Τζέιμι Βάρντι και στις καθυστερήσεις ο Ντάκα «σφράγισε» τη νίκη για την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς.