Ρονάλντο: Έξαλλος με τον διαιτητή, κλώτσησε την μπάλα και είδε την κίτρινη κάρτα

Μπορεί ο Κριστιάνο Ρονάλντο να είναι το πιο μεγάλο “αστέρι” στο ποδόσφαιρο της Σαουδικής Αραβίας, αλλά ακόμα και αυτός πρέπει να συμπεριφέρεται όπως όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές και να σέβεται τις αποφάσεις του εκάστοτε διαιτητή!

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο νίκησε με 3-1 την Άμπχα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου στη Σαουδική Αραβία, όπου θα αντιμετωπίσει την Αλ Γουάχντα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν μπόρεσε να σκοράρει και μάλιστα δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα νεύρα του στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, δεχόμενος την κίτρινη κάρτα του διαιτητή,

Μετά από επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων, ο Πορτογάλος επιθετικός υποδέχθηκε την μπάλα και έφυγε στην αντεπίθεση υπό καλές προϋποθέσεις, αλλά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν συγκράτησε τον εκνευρισμό του, έπιασε την μπάλα και την κλώτσησε δυνατά και ο διαιτητής του έδειξε την κίτρινη κάρτα.