Η Ελληνίδα τενίστρια ρίχνεται ξανά στη μάχη αύριο
Ικανοποιημένη είναι η Μαρία Σάκκαρη από την εμφάνισή της κόντρα στην Εκατερίνα Αλεξάντροβα στην Αγία Πετρούπολη, ωστόσο η Ελληνίδα τενίστρια ξέρει πως από εδώ και πέρα θα δυσκολέψουν ακόμα περισσότερο τα πράγματα.
«Το επίπεδό μου ήταν πολύ καλό και ελπίζω να συνεχίσω έτσι», είπε αρχικά.
«Ξέρω πως για να κερδίσω το τουρνουά θα χρειαστεί να ανεβάσω το επίπεδό μου. Παρόλα αυτά νομίζω ήταν ένα πολύ καλό ματς, μια πολύ καλή αρχή γι’ αυτό το επίπεδο σήμερα. Όπως είπα και μέσα στο γήπεδο, είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον αγώνα μου» συνέχισε η Μαρία Σάκκαρη.
Για την αντίπαλό της στη φάση των «8» Ελίζ Μέρτενς είπε:
«Πάντα έχουμε μεγάλες μάχες με την Μέρτενς. Η τελευταία, όσο μπορώ να θυμηθώ, ήταν στο Roland Garros. Και οι δυο παίξαμε σε υψηλό επίπεδο σ’ αυτό τον αγώνα και για μένα ήταν το τουρνουά που άλλαξε την καριέρα μου, αφού έπαιξα σε έναν ημιτελικό σε Grand Slam. Περιμένω μια δύσκολη μάχη και ελπίζω να μπορέσω να παίξω ακόμα καλύτερα».
Ο αγώνας με την 26χρονη Βελγίδα, Νο.26 στον κόσμο, θα γίνει αύριο (11/2).
Δείτε επίσης: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Οι καλύτερες φάσεις του…θρίλερ (vid)
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο