(ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΜΠΑΛΩΜΑΤΙΝΗ / EUROKINISSI)

Σαράνοφ: «Αν σας πω το μυστικό δε θα συνεχίσω να πιάνω πέναλτι»

Οι δηλώσεις του τερματοφύλακα της Λαμίας μετά την πρόκριση επί του Άρη

Ο Άρης χθες γνώρισε τον εκτός έδρας αποκλεισμό από τη Λαμία στη φάση των «8» του Κυπέλλου Ελλάδος, με την πρόκριση να κρίνεται στην παράταση. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα έχασαν δύο πέναλτι, ένα στην κανονική διάρκεια και ένα στην τελευταία φάση της παράτασης με εκτελεστές τους Καμαρά και Γκάμα αντίστοιχα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να…χτυπήσουν στο τέλος της παράτασης, αφού στο 118′ ο Άνταμ Τζανετόπουλος μετά από εκτέλεση κόρνερ του Προβυδάκη «έπιασε» την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για τοπ 1-0. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σαράνοφ έπιασε το πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα και αυτή ήταν η τελευταία φάση του αγώνα.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε κάποιες δηλώσεις, λέγοντας πως δεν θα πει σε κανέναν ποιο είναι το μυστικό για τα πέναλτι.

Για το ότι είναι τρίτη φορά που πιάνει πέναλτι:

«Δεν θα σας πω, είναι μυστικό, αν το πω δεν θα συνεχίσω να τα πιάνω».

Για το γεγονός πως χωρίς αυτόν δεν θα πανηγύριζε η Λαμία την πρόκριση:

«Μετά από κάθε νίκη νιώθω καλά, για μένα ήταν ένα ιστορικό παιχνίδι, είναι πολύ σημαντικό πως στο τέλος περάσαμε. Η πόλη, ο πρόεδρος και το κλαμπ το άξιζε, το ξέραμε από πριν, τα δώσαμε όλα και τα καταφέραμε».