Στην κορυφή Τρίκαλα, Ξάνθη και Λεβαδειακός

Με γκολ του Αντώνη Καπνίδη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ξάνθη πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της 2η αγωνιστικής κόντρα στον Ιωνικό και σκαρφάλωσε στην κορυφή της κατάταξης της Super League 2. Μαζί της στην πρώτη θέση βρίσκονται τα Τρίκαλα, τα οποία νίκησαν στο θεσσαλικό ντέρμπι της κατηγορίας τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-0, χάρη σε τέρμα του Σταματή με  σουτ στο 52΄.

Ο Λεβαδειακός είναι επίσης συγκάτοικος στην κορυφή με Ξάνθη και Τρίκαλα, αφού αν και κινδύνεψε με ήττα στην έδρα του από τα Χανιά, τελικά κατάφερε να πάρει την ισπαλία με 1-1. Προηγήθηκαν οι Κρητικοί με σουτ του Μπραμπίγια στο 27΄, ενώ οι Βοιωτοπί ισοφάρισαν στο 77΄ με κεφαλιά του Λιάγκα.
Στο 36′ τα Χανιά έχασαν πέναλτι με τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκέκα.

Στη Ρόδο, Διαγόρας και Παναχαϊκή μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), αφού οι Πατρινοί προηγήθηκαν με σουτ του Μπάτροβιτς στο 9΄, αλλά ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 34΄ με εκτέλεση φάουλ του Ντοριβάλ.

Τέλος ο ΟΦ Ιεράπετρας και η ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ικσόπαλοι 2-2 (29′ πεν. Ντάλα Κόστα, 40′ Γκίνη κεφ. – 9′ Δεινόπαπας σουτ, 37′ Δούμτσιος σουτ).