Ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο έπειτα από τη νέα ήττα του Άρη, αυτή τη φορά με 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League
Η θητεία του Άκη Μάντζιου στον πάγκο των «κίτρινων» λαμβάνει τέλος, έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία με τον «ισχυρό άνδρα» της ΠΑΕ, Θόδωρο Καρυπίδη.
Η μέτρια πορεία στο πρωτάθλημα και οι λίγες – μα όχι ανύπαρκτες – πιθανότητες για είσοδο στα Play Off, ο πρόωρος αποκλεισμός στο Κύπελλο από τη Λαμία αλλά και ο αποκλεισμός από την Αστάνα στα προκριματικά του Conference League, είχαν κάνει αρκετά «βαρύ» το κλίμα για τον Μάντζιο.
Ο 52χρονος Έλληνας τεχνικός απολάμβανε τη στήριξη του Καρυπίδη, ωστόσο η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν η ήττα από τον «Αγιαξ της Ηπείρου». Μάλιστα, ο Μάντζιος ουσιαστικά προανήγγειλε το αντίο στους παίκτες του στα αποδυτήρια των «Ζωσιμάδων».
Απομένουν οι τυπικές ανακοινώσεις για το διαζύγιο, με το όνομα του Απόστολου Τερζή να «παίζει» – και πάλι – για να αναλάβει ρόλο υπηρεσιακού τεχνικού μιας και ακολουθεί το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ (Κυριακή 20/2, 19:30 – «Κλεάνθης Βικελίδης»). Εκτός κι αν ο Θόδωρος Καρυπίδης προλάβει και κάνει το μπαμ ανακοινώνοντας άλλον, ξένο, προπονητή.
Δείτε επίσης: Άρης: Αγωνία για την απόφαση του CAS
- Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν! (ps,vs)
- Ο Εμανουέλ Μακρόν κηρύσσει την έναρξη των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι
- Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο Σημαιοφόρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Μια Στιγμή Υπερηφάνειας
- Ανάληψη Δράσης: Πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού Εντοπίστηκε και Τέθηκε Υπό Έλεγχο από Αεροσκάφος Drone της Πυροσβεστικής σε Ελάχιστο Χρόνο
- Η Υψηλή Τιμή των Μιλγουόκι Μπακς προς τον Υπέροχο Γιάννη Αντετοκούνμπο