Θύμισε Ρονάλντο κάνοντας χατ τρικ κόντρα στη Νόριτς

Επιτέλους… Κριστιάνο Ρονάλντο σήμερα στο Ολντ Τράφορντ πετυχαίνοντας χατ τρίκ νίκης κόντρα στη Νόριτς του Δημήτρη Γιαννούλη.

Η ομάδα του Ραλφ Ράνγκνικ εμφάνισε ξανά αστάθεια στην απόδοση της, καθώς ενώ προηγήθηκε με τα δύο πρώτα γκολ του Πορτογάλου σούπερ σταρ (7′, 32′), η Νόριτς κατάφερε να ισοφαρίσει στη συνέχεια με τα τέρματα των Ντάουελ (45′) και Πούκι (52′).

Ο Ρονάλντο όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έστειλε για τρίτη φορά στα δίχτυα στο 76ο λεπτό, γνωρίζοντας την αποθέωση ξανά στο «Ολντ Τράφορντ».

Στο μεταξύ, η Αρσεναλ έμεινε μακρύτερα από την τέταρτη θέση, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της Σαουθάμπτον (1-0), ενώ η Μπρέντφορντ νίκησε στην έδρα της Γουότφορντ με 2-1 και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία και τη νέα σεζόν.

Νωρίτερα, η Τότεναμ υπέστη σοκ και έχασε τρεις πολύτιμους βαθμούς σήμερα από την -αδιάφορη βαθμολογικά- Μπράιτον (0-1) στο Λονδίνο. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα της Μπράιτον και γνώρισε την οδυνηρή ήττα στο 90ο λεπτό με το γκολ του Τροσάρ.

Η ήττα αυτή της στερεί τη δυναμική που είχε στην προσπάθεια που κάνει για να κατακτήσει την τέταρτη θέση της βαθμολογίας και να πάρει το «εισιτήριο» της συμμετοχής στο Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της της 33ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Τότεναμ-Μπράιτον          0-1