SUPERLEAGUE 2021-2022 / ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ (ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ / EUROKINISSI)

Το ντέρμπι «βάφτηκε» ερυθρόλευκο (pics)

Νίκη για τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης»

Στα χρώματα του Ολυμπιακού «βάφτηκε» το ντέρμπι στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ, αφού οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-1 πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο.

Πιο συγκεκριμένα, οι Πειραιώτες κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές μέσα σε διάστημα εννιά λεπτών. Στο 22′ ο Καμαρά «άνοιξε» το σκορ πετυχαίνοντας το 1-0 και στο 31′ ο Μασούρας πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, ήταν να μειώσει στο 81′ με τον Τόμας Μουργκ, ο οποίος είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο μόλις δύο λεπτά πριν στη θέση του Μιτρίτσα.