ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI

Τον διέσυρε και έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ

Μπουρλότο στο πρωτάθλημα έβαλε ο Δικέφαλος του Βορρά ο οποίος διέσυρε τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό μέσα στο Απόστολος Νικολαΐδης με 0-3.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και αναγκάζοντας τους παίκτες του Γιοβάνοβιτς σε συνεχόμενα λάθη που οδηγούσαν σε φάσεις.

Ο Δικέφαλος του Βορρά παρότι είχε τις ευκαιρίες για να πετύχει το τέρμα, αυτό δεν κατέστη δυνατό, τουλάχιστον μέχρι το 44ο λεπτό, όπου ο Πέρεθ έβαλε φωτιά στο ματς πετυχαίνοντας αυτογκολ.

Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο, ενώ με την αρχή του δευτέρου ο Δικέφαλος «έπνιξε» τον Παναθηναϊκό καθώς μόλις στα 12,8 δευτερόλεπτα μετά από εξαιρετική συνεργασία ο Ζίβκοβιτς έκανε το 0-2.

Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν σταμάτησε εκεί και έξι λεπτά μετά από 0-2 ήρθε η σειρά του Κωνσταντέλια να βάλει το λιθαράκι του στον πίνακα του σκορ, με εξαιρετικό μονοκόματο σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν απείλησαν καθόλου τον ΠΑΟΚ, με τον Δικέφαλο να κρατάει εύκολα το 0-3 και να αναγκάζει τους «πράσινους» να προσπαθούν να κρατήσουν το 0-3, αφού έδειχνε ότι έψαχνε στην κόντρα να πετύχει και 4ο γκολ.

Ο Δικέφαλος με την σημερινή του νίκη έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα αφού η ΑΕΚ πλησίασε την πρώτη θέση στο -1 με τον ΠΑΟΚ να ακολουθεί στο -4, ενώ ο Ολυμπιακός έρχεται στο -5 με ένα ματς λιγότερο.