«Τρίτη συνεχόμενη νίκη και 4η θέση για τη Μαγιόρκα»

Η εντυπωσιακή πορεία της Μαγιόρκα στην εφετινή La Liga συνεχίζεται. Η ομάδα του Χαγιόμπα Ασάρατε, επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Βαγιαδολίδ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής. Με το τρίτο συνεχόμενο «τρίποντο», η Μαγιόρκα ανέβηκε στην 4η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με ένα υπέροχο τέρμα του Λάριν στο 59′ και εδραίωσαν τη νίκη τους με το γκολ του Βαλερί στο 83′. Η Βαγιαδολίδ μείωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με το τέρμα του Σάντσες, ωστόσο δεν είχε χρόνο για κάτι παραπάνω.

Η εντυπωσιακή πορεία της Μαγιόρκα στην εφετινή La Liga συνεχίζεται. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 8ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία της La Liga έχουν ως εξής:

Βαγιαδολίδ-Μαγιόρκα               1-2

(90’+4′ Σάντσες – 59′ Λάριν, 83′ Βαλερί)