United Cup: Νικητής ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον αγώνα με τον Ντάβιντ Γκοφέν

Τη νίκη κατάφερε να κατακτήσει ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον αγώνα του με τον Ντάβιντ Γκοφέν.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε σήμερα (2/1) επί του Ντάβιντ Γκοφέν με 2-0 σετ, για τον θεσμό του United Cup.

Με αυτή τη νίκη η Ελλάδα ισοφάρισε το Βέλγιο σε 1-1, καθώς η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε από την αντίπαλο της. Έτσι η Team Greece ψάχνει μία ακόμη νίκη για να προκριθεί στην νοκ άουτ φάση του United Cup.

Ο Έλληνας τενίστας αντιμετώπισε ελάχιστες δυσκολίες και επιβλήθηκε με 6-3, 6-2 σε 78 λεπτά παιχνιδιού ισοφαρίζοντας έτσι τη σειρά των αγώνων της Ελλάδας με το Βέλγιο στο 1-1. Η νίκη του Τσιτσιπά έφερε την ελληνική ομάδα ακόμα πιο κοντά στην πρωτιά του ομίλου και στον τελικό του Περθ, καθώς χρειάζεται ακόμα μια νίκη στις συνολικά τρεις αναμετρήσεις της Τρίτης (3/1) για να εξασφαλίσει την πρωτιά στον όμιλο.