SUPER LEAGUE / ΒΟΛΟΣ - ΛΑΜΙΑ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ / EUROKINISSI)

Βόλος – Λαμία 2-2: Μοιρασιά στους βαθμούς και στις εντυπώσεις

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του φετινού πρωταθλήματος της Super League Βόλος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, σε ένα χορταστικό παιχνίδι, από το οποίο και οι δυο ομάδες έπαιξαν κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.

Μπορεί στο πρώτο μέρος να μην είχαμε πολλές συγκινήσεις, ωστόσο στην επανάληψη τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά.

Συγκεκριμένα στο 55΄ο Καρλίτος έκανε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Τσιλούλη να έχει κερδίσει νωρίτερα την εκτέλεση σε ανατροπή του από τον Κρούζλιακ.

Η χαρά της Λάμίας ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 59ο λεπτό ο Βόλος ισοφάρισε σε 1-1, με τον Σιέλη να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά.

Το παιχνίδι γενικότερα είχε ρυθμό, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο, με τις μονομαχίες να είναι αρκετές καθόλη την διάρκεια του αγώνα.

Η Λαμία κατάφερε να ξανά μπει μπροστά στο σκορ, αυτή την φορά με τον Σλίβκα, ο οποίος στο 61 έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Παρόλα αυτά ο Βόλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, με τον Άλχο να ισοφαρίζει στο 90ο λεπτό με ένα εξαιρετικό τέρμα.

Ο έμπειρος δεξιός μπακ από μακρινή απόσταση δεν δίστασε να δοκιμάσει τα πόδια του, με την μπάλα να παίρνει αρκετά φάλτσα και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Νάγκι, ο οποίος ήταν ανήμπορος να αντιδράσει.

Στα εναπομένοντα λεπτά το 2-2 δεν άλλαξε, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα πόντο, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League.