(ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

«Ξεμπούκωσε» ο Ατρόμητος και έριξε…ντόρτια (pics)

Επιβλητική νίκη της ομάδας του Περιστερίου με 4-1 κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης

Μια πάρα πολύ σημαντική νίκη πραγματοποίησε ο Ατρόμητος κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης σε ένα παιχνίδι με πολύ μεγάλη βαθμολογική σημασία αφού πρόκειται για τις δύο ομάδες που βρίσκονται στο τέλος της βαθμολογίας.

Οι Περιστεριώτες «ξέσπασαν» στους φιλοξενούμενους ρίχνοντάς τους…ντόρτια ενώ πήραν το πλεονέκτημα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στο 9′ ο Σπιριντόνοβιτς «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους αλλά στο 18′ ο Φατιόν ισοφάρισε με πέναλτι, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της ομάδας του.

Λίγο πριν το ημίχρονο όμως, και πιο συγκεκριμένα στο 40′ ο Μουνίθ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους έπειτα από ασίστ του Κουλούρη, με το 2-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «καθαρίσουν» μέσα σε 7′ την υπόθεση νίκη, αφού στο 68′ και στο 75′ ο Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε δύο τέρματα κι έτσι ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με το επιβλητικό 4-1.

Πλέον ο Ατρόμητος είναι 13ος με 9 βαθμούς και ο Απόλλων Σμύρνης τελευταίος με 7.