Μοιρασιά στην Τρίπολη μεταξύ Αστέρα και Ατρομήτου

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και του Ατρομήτου.

Αποτέλεσμα που σαφώς και αφήνει δυσαρεστημένους τους γηπεδούχους που απέτυχαν και πάλι να κερδίσουν παραμένοντας σε δύσκολη βαθμολογική θέση και ικανοποιήμενους έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ άνοιξε για τον Αστέρα στο 24ο λεπτό με τον Καλτσά με δυνατό σουτ εντός περιοχής να σημειώνει το 1-0. Οι Αρκάδες… έκατσαν πάνω σε αυτό το τέρμα με αποτέλεσμα να το «πληρώσουν« στο δεύτερο ημίχρονο και αφού είχαν πρώτα απωλέσει κάποιες καλές ευκαιρίες.

Στο 82′ και μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ουάρντα με ωραία κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Μπελόκ, Κυριακόπουλος, Καλτσάς (90’+1’ Δουβίκας), Ρόλε (69’ Τσιλιανίδης), Φερνάντεζ, Αραβίδης (75’ Μανιάς).

Ατρόμητος: Μέγερι (46’ Θεοδωράκης), Καρασαλίδης, Μάντσον, Χατζηισαϊας, Κιβρακίδης (74’ Μανούσος), Ούμπιδες, Ενσικουλού (46’ Βασιλακάκης), Κατράνης, Μπρούνο, Ουάρντα, Κουλούρης.