Νέα νίκη της Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα

Νέα νίκη της Βικτόρια Πλζεν. «Δύο στα δύο» για τη Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα Τσεχίας, καθώς μετά την εντός έδρα νίκη στην πρεμιέρα επί της Σίγκμα Όλομουτς (3-1), η …. Νέα νίκη της Βικτόρια Πλζεν. «Δύο στα δύο» για τη Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα Τσεχίας, καθώς μετά την εντός έδρα νίκη στην πρεμιέρα επί της Σίγκμα Όλομουτς (3-1), η …. ροη

«Δύο στα δύο» για τη Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα Τσεχίας, καθώς μετά την εντός έδρα νίκη στην πρεμιέρα επί της Σίγκμα Όλομουτς (3-1), η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο β΄ προκριματικό γύρο του Champions League επικράτησε απόψε (19/7) στο Λίμπερετς και της τοπικής Σλόβαν, με 2-1. Με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 0-0, η ομάδα του Πάβελ Βρμπα αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στην επανάληψη, όταν προηγήθηκε στο 58΄ με τον Πέρνιτσα. Στο 71ο λεπτό ο Κόπιτς διπλασίασε, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μούσα στο 80΄.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.